środa, czerwiec 19, 2024
Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje

Na bocheńskim rynku wydawniczym ukazała się książka mojego autorstwa pt. "Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje". Premiera książki miała miejsce 16 marca 2023 r. w bocheńskim Muzeum im. St. Fischera. 

To obszerna publikacja (ponad 600 stron) zawierająca 40 artykułów o tematyce od pradziejów po XXI wiek, bogato ilustrowana i pięknie wydana przez Wydawnictwo "Regis".  W tekście książki czytelnik znajdzie 80 wyróżnionych ciekawostek, osie czasu z najważniejszymi wydarzeniami z historii Bochni i Bocheńszczyzny, a także kalendarium ostatnich 32 lat. 

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa Regis pod adresem https://www.wydawnictwo-regis.pl/

W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego ukazała się w Bochni książka Janiny Kęsek "Bochnia i obwód bocheński w latach 1863-1864". Wydawcą tej niezwykle interesującej publikacji jest Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Nie ukrywam, że czekałem na tę pozycję z nadzieją, że wypełni ona lukę informacyjną z zakresu dziejów Bochni i ziemi bocheńskiej w okresie powstania styczniowego. I powiem krótko - nie zawiodłem się.

Komputer i Internet to nie wszystko! Wszystkich zainteresowanych historią regionu bocheńskiego odsyłam do lektury książek i czasopism. Poniżej podaję spis ważniejszych pozycji, z których korzystałem przy opracowywaniu serwisu.