• Historia Ziemi Bocheńskiej
    Historia Ziemi Bocheńskiej
  • Z pasją o przeszłości...
    Z pasją o przeszłości...
  • Miejsca, ludzie, wydarzenia
    Miejsca, ludzie, wydarzenia

Serdecznie witam na stronach serwisu Historia Ziemi Bocheńskiej

Serwis jest w trakcie przebudowy, ale dostępne są niemal wszystkie artykuły ze "starej" strony. Sukcesywnie będzie poprawiana w najbliższym czasie jego funkcjonalność i layout. Prosimy o cierpliwość, ale już teraz Szanowni Czytelnicy znajdą w nim różnorodne materiały związane z historią Bochni i okolic oraz jej walorami turystycznymi. Terytorialnie poruszamy się po obszarze obecnego powiatu bocheńskiego, ale czasem te granice przekraczamy, zaglądając do historii miejscowości należących do 1975 r. do powiatu bocheńskiego, a obecnie leżących poza jego granicami.

Przedstawiona strona www nie pretenduje do miana oficjalnej i "naukowej" historii miasta i regionu. Jest tylko prywatnym hobby i ma na celu stworzenie kompendium wiedzy dotyczącej historii rejonu Bochni. Zaletą jej jest zebranie w jednym miejscu informacji, rozrzuconych po różnych publikacjach, które są najczęściej trudno dostępne.

W sposób szczególny kierują ją do młodych ludzi, którzy chcą wykorzystywać możliwości Internetu do poznania ciekawej przeszłości tego wyjątkowego kawałka ziemi, jakim jest Ziemia Bocheńska. Zapraszam też do współpracy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą z internautami na łamach niniejszego serwisu.